Hero obrázok - financovanie * stosice-podhorany.sk

Štandard bytov

Bytové jednotky budú dokončené v kvalitnom štandarde s použitím nadštandardných a vkusných výrobkov od renomovaných značiek. V interiéri sa tak objavia esteticky nadčasové a zároveň trvácne materiály a zariaďovacie predmety od značiek Villeroy&Boch, Grohe, alebo Egger.

Pri dotváraní povrchových úprav kúpeľní a toaliet sa môžu budúci majitelia rozhodnúť medzi dvoma vkusnými farebnými variantmi. K dispozícii sú dlažby a obklady v teplejších béžových alebo naopak studených sivo-bielych odtieňoch renomovanej značky Villeroy&Boch, ktorá o kvalite a premyslenom dizajne svojich produktov presviedča už skoro 300 rokov.

Štandard "A"

Villeroy & Boch Lobby
Farba: Greige
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch Lobby
Farba:
Creme
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Štandard "B"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Anthracite
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch X-Plane
Farba:
White
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Zariadenie kúpeľne a toalety

Z dielne toho istého výrobcu pochádza aj sanita, zahŕňa dva veľkostné typy umývadiel, WC misy vybavené doskami s užitočným pomalým sklápaním a splachovacie platne. Vane budú dodané v značke KALDEWEI Eurowa. Vzhľad hygienických priestorov ešte doladia elegantné nemecké batérie Grohe.

Splachovacia platňa

Villeroy & Boch
253 x 145 mm

Toaleta

Villeroy & Boch
370 x 530 mm

Sprchový kút

Concept
900 x 900 mm

Umývadlo - toaleta

Villeroy & Boch O.Novo
360 x 250 mm

Batéria umývadlová

Grohe BauLoop
23337000

Umývadlo - kúpeľňa

Villeroy & Boch O.Novo
600 x 460 mm

Vaňa

KALDEWEI EUROWA
1700 x 700 mm plech

Batéria vaňová

Grohe BauLoop
23341000

Interiérové dvere

Kvalitu z Nemecka prinesú do bytového domu aj ďalšie prvky, do ponuky patria interiérové dvere, vo verzii plné alebo presklené vyhotovené v dvoch farebných dekoroch z dosiek Egger, spolu s nášľapnou vrstvou podláh v obytných miestnostiach a kuchyni vyskladanou z 8 mm laminátových parkiet rovnakej značky.

EKO

Presklenné

Plné

SILVER

Presklenné

Plné

Egger EPL 35 dub bardolino

Egger EPL 154 dub asgil svetlý

Štandard bytu a bytového domu
Stošice - Podhorany

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich vybavenia v stave - Dokončený byt.

Hmotné a urbanistické členenie objektu

Architektonický návrh bytových domov sa svojou architektúrou začleňuje do okolitej krajiny a do novonavrhovanej štvrte rodinných domov. Komplex výstavby bytových domov tvorí 6 bytových domov. Architektonický dôraz je kladený na pultovú strechu a rytmické usporiadanie opakujúcich sa 2 bytových domov. Návrh je charakteristický príjemnou mierkou s nízkopodlažnou zástavbou 2NP a tretím ustúpeným podlažím. Bytové domy ponúkajú aj záhrady a veľkorysé balkóny s výhľadom na hory.

Konštrukčný systém stavby

1

Nosný systém budovy

Založenie je navrhnuté na pásoch a pätkách pod stĺpami. Nosný systém objektu je tvorený obvodovými nosnými stĺpmi hr. 250x300 mm a vnútornými stĺpmi hr. 250x300 mm a stenami. Obvodovú stenu hr. 450 mm tvoria keramické tvárnice hr. 300 mm a tepelná izolácia z polystyrénu hr. 150 a silikátová omietka extra jemná - veľkosť zrna 1,5 mm.

2

Vnútorné medzibytové priečky

Medzibytové steny a steny medzi komunikačnou chodbou sú navrhnuté z akustickej tehly o hrúbke 250 mm, ktorá spĺňa normu STN o vzduchovej nepriezvučnosti.

3

Vnútorné priečky

Vnútorné deliace steny sú navrhnuté zo SDK priečok o hrúbke 125 a 150 mm a spĺňajú  STN normu o zvukovej nepriezvučnosti.

4

Svetlá výška v bytoch

Svetlá výška obytných miestností bude min. 2600 mm.

5

Zatepľovací systém

Z hľadiska tepelno-izolačných vlastností obvodového plášťa bude použitý zatepľovací systém z fasádneho polystyrénu o hrúbke 150 mm. Tepelná izolácia strechy je o celkovej hrúbke 300 mm. Zatepľovací systém odpovedá požiadavkám odporu prestupu tepla.

Stavebné prvky

1

Vstupné dvere do bytov

Bezpečnostné protipožiarne s požiarnou odolnosťou EI30 D3 s rozmermi 900/2030mm, viacbodové uzamykanie osadené do oceľovej zárubne.

2

Interiérové dvere v byte

Súčasťou vybavenia sú bytové interiérové dvere.

3

Keramické dlažby a obklady

Finálne nášľapné vrstvy sú súčasťou vybavenia bytov (kúpeľňa, WC, balkón). Spoločné priestory sú vybavené keramickou protišmykovou dlažbou.

4

Laminátové podlahy

V obytných miestnostiach je betónový poter s finálnou povrchovou úpravou. Finálnu povrchovú úpravu v miestnostiach tvorí laminátová podlaha AC4, 8 mm.

5

Zariaďovacie predmety

Súčasťou vybavenia sú zariaďovacie predmety. Prívod studenej vody je realizovaný pripojovacím potrubím zo spoločnej stupačky privedený do priestoru kúpeľne, WC a kuchyne konkrétneho bytu. Ukončený bude podružným meraním (vodomer) v konkrétnom byte v inštalačných šachtách.

6

Kuchynská linka

Kuchynská linka a zabudované spotrebiče nie sú súčasťou vybavenia. Rozvody studenej, teplej úžitkovej vody a kanalizácie sú privedené do priestoru kuchyne konkrétneho bytu. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené rozvody 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov ukončené svorkami s dostatočnou dĺžkovou rezervou. Ich umiestnenie bude realizovať majiteľ pri montáži kuchynskej linky.

7

Okenné konštrukcie, zasklené steny

Výplne otvorov - plastový 6-komorový profil.
Zasklenie: tepelno-izolačné trojsklo.
Farba: antracitový odtieň z exteriéru a biely z interiéru.

8

Povrchové úpravy vnútorných stien a stropov

Úprava povrchu stien bytov:
Steny WC budú obložené keramickým obkladom do výšky 1500 mm a v kúpeľni do výšky 2100 mm a sadrovou omietkou. Miesta, kde sa neuvažuje s obkladom budú 2x vymaľované hygienickou bielou maľbou. Ostatné obytné miestnosti bytu a stropy sú omietnuté sadrovou omietkou + 2x hygienická biela maľba.

9

Balkóny a terasy

Nášľapná vrstva balkónov je riešená mrazuvzdornou protišmykovou dlažbou.

Terasy prízemných bytov budú zhotovené do priemetu balkónu bytu nad týmto bytom z drevo-plastových dosiek.

10

Vykurovací systém

Vykurovanie a ohrev TÚV je riešený pomocou tepelného čerpadla pre každý byt samostatne. Vykurovací systém v bytových domoch bude zabezpečovať vodné podlahové vykurovanie.

11

Silnoprúdové inštalácie

Bytový dom bude napojený z novovybudovaných rozvodových skríň. Jednotlivé byty budú napájané z elektromerových rozvádzačov pomocou káblov,  ktoré budú vedené cez stupačku. Elektrické rozvody v byte budú zhotovené káblami CYKY pod omietkou. Súčasťou silnoprúdových rozvodov je aj elektroinštalácia spoločných priestorov,  osvetlenie parkovísk, VZT zariadení a zásuvkových a svetelných okruhov.

12

Slaboprúdové rozvody

V jednotlivých bytoch bude v obývacej izbe optická zásuvka. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami bude umožňovať  domáci video vrátnik, ktorý bude umiestnený pri vstupných dverách bytu. Otváranie vstupných dverí bude pomocou tohto domového vrátnika alebo čipom.

13

Parkovanie

Celkovo je navrhnutých 15 exteriérových parkovacích miest pre jeden bytový dom s kolmým radením. Vonkajšie parkovacie miesta pri bytovom dome budú v súkromnom vlastníctve daného majiteľa, zhotovené z cestného betónu, alebo zámkovej dlažby. Príjazdová komunikácia je betónová.

14

Vzduchotechnika

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené odsávacími nástennými ventilátormi do vzduchotechnického potrubia. V kuchyni je možné osadiť digestor s vývodom do vzduchotechnického potrubia.

15

Zdravotechnika

Závesné WC, umývadlo so stojankovou batériou a sifónom. Bytové jadro je kompletne zariadené, čo zahŕňa: dlažby, obklady, sanitu: vaňa (sprcha - 1i byty a menší 2i byt), umývadlo, wc a vodovodné batérie. Vybrať si môžete z dvoch zadefinovaných štandardov "A" a "B", alebo individuálny výber v kúpelňovom štúdiu "Kúpelne Ptáček" po predošlej dohode s investorom.

16

Spoločné priestory na bytových podlažiach

Podlaha na chodbách a schodiskách v prevedení finálnej povrchovej úpravy (protišmyková dlažba). Na stenách bude omietka a biela maľba a na stropoch budú umiestnené svietidlá.

17

Vstup

Hliníkové vstupné dvere s izolačným trojsklom a čistiacou rohožou. Poštové schránky a video vrátnik pre byty budú umiestnené pri vstupe do objektu.

18

Záhrady

Súčasťou bytov so záhradami je aj oplotenie danej záhrady pletivovým plotom.